Пт, 20-Квіт-2018, 06:40
Учимсь учитись
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Категорії розділу
Вебмайстру [10]
Статті вебмайстру
Відомі люди [10]
Співаки, актори, художники
Навчання [3]
Статті, що стосуються навчання, освіти
Творчість [6]
Власні вірші, оповідання ...
Робота [1]
Робота і заробіток в Інтернеті
Гумор [23]
Свіжі анекдоти, смішні історії, все, що підвищує настрій
Різне [71]
Все, що не входить у вищі категорії
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 284
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
 Каталог статтів
Головна » Статті » Вебмайстру

Yandex: тематичний індекс цитування (тіц) - що це таке?

Що це таке

Індекс цитування (або ІЦ) - прийнята на науковому світі міра «значущості» праць якого-небудь ученого. Величина індексу визначається кількістю посилань на цю працю (або прізвище) в інших джерелах. Проте для дійсно точного визначення значущості наукових праць важлива не тільки кількість посилань на них, але і якість цих посилань. Так, на роботу може посилатися авторитетне академічне видання, популярна брошура або розважальний журнал. Значущість у таких посилань різна.
Наш тематичний індекс цитування (тіц) визначає «авторитетність» інтернет-ресурсів з урахуванням якісної характеристики посилань на них з інших сайтів. Цю якісну характеристику ми називаємо «вагою» посилання. Розраховується вона по спеціально розробленому алгоритму. Велику роль грає тематична близькість ресурсу і сайтів, що посилаються на нього. Само по собі кількість посилань на ресурс також впливає на значення його тІЦ, але тіц визначається не кількістю посилань, а сумою їх вагів.
тіц як засіб визначення авторитетності ресурсів покликаний забезпечити рельовантность розташування ресурсів в рубриках каталога Яндекса. тіц не є чисто кількісною характеристикою, тому ми показуємо деякі закруглені значення, які допомагають орієнтуватися в «значущості» («авторитетності») ресурсів в кожній області (темі).

Що таке інтернет-ресурс

тіц розраховується для інтернет-ресурсів. Під інтернет-ресурсом може розумітися як сайт (хост), так і деякий розділ сайту (фізично це директорія). Розділ сайту (директорія) вважається самостійним ресурсом, якщо вона описана в каталозі Яндекса. Якщо для сайту в каталозі описано декілька директорій, тІЦ обраховуватиметься для кожної з них, інакше весь сайт вважатиметься одним інтернет-ресурсом.
Оскільки в тІЦ враховується тільки вага зовнішніх інтернет-ресурсів, що посилаються на заданий, тІЦ не може бути збільшений ні за рахунок «внутрішніх» посилань (з одних сторінок ресурсу на інших), ні за рахунок розташування декількох посилань на одній або декількох сторінках одного і того ж «зовнішнього» ресурсу. При розрахунку тІЦ одного з розділів сайту (директорій) посилання на розділ сайту з інших розділів цього сайту вважатимуться внутрішніми і, отже, не збільшуватимуть його тІЦ. При цьому посилання на кожен з розділів сайту враховуються (об'єднуються) при підрахунку тІЦ всього сайту.

За якими даними вимірюється тІЦ
При вимірюванні тІЦ беруться посилання тільки з тих ресурсів, які Яндекс проіндексував і по яких він шукає, тобто тільки «російський» інтернет. Це означає, що посилання на російські ресурси, наприклад, з каталога Yahoo!, не враховуються Яндексом при вимірюванні тІЦ.

Для яких ресурсів можна зміряти тІЦ
тІЦ можна зміряти для всіх ресурсів, на які посилається хто-небудь з ресурсів, що просканувалися, Яндексом хоч би раз. Тобто для каталога Yahoo! тІЦ вимірюється, не дивлячись на те, що сам ресурс yahoo.com не проіндексований Яндексом.

Які посилання не враховуються в індексі
При підрахунку тІЦ сайту не враховуються посилання з веб-блогів, форумів, мережевих конференцій, немодерованих каталогів і інших ресурсів, в які хто завгодно може додавати посилання без контролю з боку власника ресурсу. Також при підрахунку CY не враховуються посилання з сайтів, розташованих на безкоштовних хостингах, у випадку якщо вони не описані в Яндекс.Каталозі. Іншими словами, всі такі посилання мають для нас нульову вагу.

Як вважається тІЦ дзеркал
Індекси цитування так званих дзеркал (аліасів) об'єднуються, тобто ваги всіх посилань, що не повторюються, на дзеркальні адреси підсумовуються для обчислення тіц головної адреси. Головна адреса визначається автоматично і не може бути змінений.
При цьому дзеркалами вважаються тільки сайти, абсолютно ідентичні по структурі і змісту. Якщо в інтернеті існує адреса, по якій знаходиться редірект, його тіц ніяк не братиме участь при підрахунку індексу цитування основного сайту.

Чому тіц може змінитися
тІЦ перераховується двічі в місяць. За цей час якісь сайти з'являються, а якісь зникають. Відповідно, ваги посилань змінюються, і змінюється тІЦ ресурсу.
тІЦ покликаний бути показником оцінки ресурсу, що склалася в інтернеті, а не його самооцінки. Тому спроби власника ресурсу активно впливати на значення свого тІЦ можуть каратися обнуленням тІЦ на термін від одного місяця, оскільки Яндекс рахує дії з накрутки тІЦ різновидом пошукового спаму, тобто спробою «обману пошукової системи і маніпулювання її результатами з метою завищення позиції сайтів (сторінок) в результатах пошуку»" (Ліцензія на використання пошукової системи Яндекса, п. 3.5 - http://rules.yandex.ru/termsofuse.xml).
Яндекс не коментує обнулення тІЦ, не попереджає про нього, і не дає ніяких гарантій і термінів на відновлення тІЦ.

Як дізнатися тІЦ ресурсу
Для сайтів, описаних в Яндекс.Каталозі індекс цитування показується поряд з описом ресурсу:
Ви можете знайти цей опис і тІЦ, задавши адресу (url) ресурсу в рядку пошуку Каталога.
Для всіх сайтів з індексом цитування, що перевищує 10, його можна побачити за допомогою веб-сервера-індикатора у встановленому плагіні Яндекс.Бар. Також можна встановити у себе на сайті «гріш» - кнопку індексу цитування.

Категорія: Вебмайстру | Додав: Serega_adm (10-Трав-2008) | Автор: Сергій Сегійович
Переглядів: 801 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
09-Черв-2008 Спам
1. steff
дякую за інформацію.))

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018