Нд, 22-Квіт-2018, 10:41
Учимсь учитись
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Категорії розділу
Вебмайстру [10]
Статті вебмайстру
Відомі люди [10]
Співаки, актори, художники
Навчання [3]
Статті, що стосуються навчання, освіти
Творчість [6]
Власні вірші, оповідання ...
Робота [1]
Робота і заробіток в Інтернеті
Гумор [23]
Свіжі анекдоти, смішні історії, все, що підвищує настрій
Різне [71]
Все, що не входить у вищі категорії
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 284
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
 Каталог статтів
Головна » Статті » Вебмайстру

Розкрутка (просування) сайту. Методи розкрутки сайтів
Під розкруткою сайту мають на увазі залучення максимального числа відвідувачів на сайт шляхом здійснення ряду дій. Без розкрутки ваш сайт в інтернеті існувати довго не буде, і це факт, тому що про нього майже ніхто не знатиме. Мені часто доводилося бачити чудові сайти, але не розкручені, на які в сутки приходять 2-5 відвідувачів.

Розкрутка сайту починається задовго до його розробки. Зокрема вона починається з вибору імені сайту (URL). Вибір URL - це один з найважливіших етапів розкрути сайту. Важливо вибрати для сайту саме те ім’я, яке буде найбільше відповідати його змісту, а також буде легко запам’ятовуватись. Для прикладу розглянемо наш сайт rozkrutka.info . Доменне ім’я rozkrutka.info дає можливість одразу нам зрозуміти тематику сайту і без проблем запам’ятати його. Очевидно, що розкрутка нашого сайту була почата ще на проектній стадії, яка почалася з маркетингового плану.

Та не всім майбутнім власникам сайтів дістануться такі чудові домени, але це не означає, що їх становище безнадійне. Треба трохи попрацювати, і нормальне доменне ім'я ви обов'язково найдете. Візьмемо для прикладу google.com. Коли створювалася ця пошукова служба в Інтернет вже існували монстри пошуку інформації, а слово google зовсім нічого не значило.

Для чого потрібна розкрутка сайтів?

Розкрутка сайту зробить ваш сайт популярним і збільшить притік нових клієнтів. Очевидно, що розкрутка сайту дуже важливий і вкрай необхідний процес в розвитку бізнесу.

Які є методи розкрутки (просування) сайту?

Найперше методи розкрути сайтів слід розділити на онлайнові і офлайнові


Онлайн методи розкрутки (просування) сайту:


Розкрутка сайту онлайн (в мережі Інтернет) включає в себе наступні методи:

 • Пошукова оптимізація сайту або просування сайту в пошукових системах
 • Розкрутка сайту шляхом реєстрації сайту в інтернет каталогах
 • Розкрутка сайту шляхом реєстрації сайту в рейтингах
 • Розкрутка сайту в дошках оголошень
 • Розкрутка сайту на форумах
 • Розкрутка сайту у гостьових книгах
 • Розкрутка сайту на інтернет конференціях
 • Розкрутка сайту при листуванні (організація розсилки)
 • Обмін посиланнями як спосіб розкрутки сайту
 • Просування сайту за допомогою контекстної реклами
 • Банерне просування сайту

Безумовно, що у кожного методу є свої сильні і слабкі сторони. І залежно від покладеної мети необхідно застосовувати різні комбінації методів розкруки сайту. Якщо поставлена мета привернути прямих покупців на сайт, то найефективнішою виявиться оптимізація сайту під пошукові системи, тому що з пошукачів приходить відвідувач вже охочий щось купити. Треба лише зуміти йому продати ваш товар.

Сама по собі пошукова оптимізація це комплекс заходів по просуванню сайту, що включає різні способи розкрутки сайту, які у свою чергу самостійно привертатимуть покупців.

Буде правильно, якщо ви крім оптимізації сайту будете використовувати і альтернативні способи розкрутки сайту. Це дозволить вам мати стабільний притіку клієнтів незалежно від стабільності роботи пошукових систем.

Оптимізація і просування сайту в пошукових системах


Оптимізація сайту і подальше його просування в пошукових системах є комплексом заходів, що проводяться з метою досягнення перших позицій по цільових запитах.

Просування сайту включає ряд інших способів розкрутки сайту: реєстрація в каталогах, розкручування сайту в рейтингах, публікація оголошень на дошках оголошень, розкрутка сайту на форумах і інтернет конференціях, обмін посиланнями.

Пошукова оптимізація сайту на сьогоднішній день дає наймінімальнішу вартість залучення нового клієнта. Це пояснюється декількома показниками. Грамотне і професійне просування сайту дає результат практично у всіх пошукових системах. І друге: коли користувач щось шукає, роблячи запит при пошуку, він вже зацікавлений! Знаходячи посилання на ваш сайт, цей користувач вже цікавиться вашим товаром. Залишається правильно і швидко цей товар надати цьому користувачу.

Останній чинник пояснює найбільшу конвертацію трафіку з пошукових систем в покупців.

Проте слід врахувати, що час віддачі конкретної пошукової системи залежить від її особливостей і оперативності в індексації всього інтернету.

Розкрутка сайту шляхом реєстрації в каталогах


Відомо, що відвідувач може знайти посилання на потрібний йому сайт в каталозі сайтів. До того ж каталоги з'явилися раніше пошукових систем і є якимось аналогом паперових довідників.

Реєстрація сайту у відомих і популярних каталогах, а також у великій їх кількості приведе до вас відвідувачів на сайт з цих каталогів і сприятливо позначається на просуванні сайту в пошукових системах.

Крім великих каталогів загального призначення існує величезна кількість спеціалізованих і регіональних каталогів місцевого значення. Вам відома тема вашого сайту, отже, ви можете визначити, як знайти спеціалізовані каталоги. Ви знаєте регіон, де знаходяться ваші клієнти, значить, ви знаєте як знайти регіональні каталоги. Всі спеціалізовані і регіональні каталоги можна знайти в будь-якому відомому великому каталозі загального призначення.

Крім того, існують спеціальні програми реєстрації сайтів у каталогах і онлайнові сервіси, які реєструють сайти в каталогах в автоматичному і напівавтоматичному режимі. Використовування цих продуктів істотно прискорить розкрутку сайту, база даних про каталоги, що регулярно обновляється, дозволить здійснювати контроль, за появою нових каталогів і подальшу реєстрацію в них.

Розкрутка сайту за допомогою рейтингів


Знаходження сайту в рейтингу може привернути на сайт частину відвідувачів з рейтингу. Відвідувачі приходять на сайти розташовані у верхніх рядках рейтингу. Тому вам необхідно врахувати особливості рейтингу, щоб бути у верхніх рядках.

Рейтинги сортують сайти по різному: кількість відвідувачів, що прийшли з сайту на рейтинг, кількість відвідувачів, що прийшли на сайт, кількість хітів, кількість відвідувачів на головній сторінці. Перш ніж брати участь в рейтингу слід врахувати ці показники вашого сайту і порівняти їх з показниками сайтів в тих категоріях, куди ви хочете зареєструвати свій сайт. Якщо ви реально можете пробитися на верх рейтингу, то вперед!

Відомі рейтинги можуть привести на сайт багато відвідувачів, але в них важко пробитися вгору. Проте для сайтів з меншою кількістю відвідувачів можна знайти свою нішу. Інтернет росте, в ньому з'являються нові сайти, у тому числі і нові рейтинги. Так само можуть існувати вузько-тематичні або регіональні. Зареєструвавши сайт в такому рейтингу можна швидко почати одержувати з нього відвідувачів. Зрозуміло, що відвідувачів з такого рейтингу буде значно менше ніж з відомого і популярного.

Розкрутка сайту на дошках оголошень


Електронні дошки оголошень створювалися по аналогу газет і журналів. Але з часом користувачі стали рідше ними користуватися. До того ж, з появою програм масової розсилки оголошень по різних дошках, безліч дошок втратили свою популярність. Проте, якщо оголошення містять посилання на сайт, то це посилання може бути враховано пошуковою системою. Але зловживання посиланнями з дошок оголошень може накликати штрафні санкції адміністрації пошукових систем.

Розкрутка сайту при листуванні (організація розсилки)


В процесі спілкування через інтернет ви обмінюєтеся повідомленнями. До повідомлень цілком доречно приєднувати стандартний підпис з коротким описом і контактною інформацією. Якщо, до всіх ваших повідомлень приєднати підпис з дуже короткою рекламою в одну - дві пропозиції і посиланням на ваш сайт, це буде в рамках хорошого стилю.

Можливо, хтось з читачів ваших повідомлень і листів зацікавиться вашою персональною рекламою і пройде по цьому посиланню, щоб дізнатись подробиці. Якщо весь персонал вашої компанії матиме подібні підписи, то ви охопите досить значну аудиторію.

Розкрутка сайту на форумах і інтернет конференціях


Посилання в підписах на форумах будуть знайдені роботами пошукових систем і позитивно позначаться на позиціях у видачі при пошуку. Але зловживання такими посиланнями карається адміністрацією пошукових систем.

Так само пошукові системи розвивають служби пошуку по телеконференціях. В результаті ваші повідомлення і посилання в них будуть знайдені пошуковими системами і будуть враховані. Що знову ж таки буде надбавкою до популярності вашого сайту і його зовнішнього цитування.

Розкрутка сайту шляхом обміну посиланнями


Ідея розкрутки сайту шляхом обміну посиланнями проста: Чим більше посилань на сайт, тим з більшої кількості місць на нього можуть прийти. Але посилання різні, і давайте з цим розберемося.

Щоб користувач прийшов по посиланню, він повинен:

 • побачити це посилання
 • зацікавитися цим посиланням

Звідси очевидно, що посилання повинно попадатися на очі відвідувачам сайтів і повинно їх зацікавити. Посилання має текст, яким воно посилається і опис, текст, що описує посилання. Ці параметри посилання впливають на притік відвідувачів через нього. І, звичайно ж, сайт, на якому розміщене таке посилання, повинен мати хорошу відвідуваність, інакше ваше чудове посилання просто ніхто не побачить.

Але і відвідуваного сайту, що має посилання на ваш сайт, теж мало. Важливий склад аудиторії сайту, що посилається на ваш. Якщо серед відвідувачів такого сайту часто зустрічаються люди, зацікавлені в матеріалах вашого сайту, то притік відвідувачів вам забезпечений. Інакше ви не одержите відвідувачів і по найпрекраснішому посиланню, навіть дуже відвідуваного сайту просто внаслідок відсутності інтересу до теми вашого сайту.

Але текстові посилання можуть привести відвідувачів просто своєю наявністю, навіть якщо по них ніхто не приходить.

Все дуже просто. Річ у тому, що всі сучасні пошукові системи при визначенні релевантності документа запиту враховують зовнішні посилання на цей документ. І чим більше посилань на сторінку вашого сайту знаходяться в інтернеті на інших сайтах, тим більш вагомою вважається така сторінка. Тому за наявності значного числа посилань на ваш сайт він підіймається вище в результатах пошуку. І з цієї причини при пошуковій оптимізації сайту особлива увагу надається зовнішньому цитуванню сайту.

Контекстна реклама як спосіб просування сайту


Контекстна реклама в пошукових системах і каталогах є альтернативою пошукової оптимізації, оскільки публікуються ваші оголошення разом з видачею на замовлені вами запити. Ви оплачуєте клік по вашому оголошенню, тобто тільки перехід користувача на ваш сайт.

Оптимізація ж вимагає часу очікування мінімум 1-2 місяці в кращому разі, тай гарантії успіху не існує.

Проте контекстна реклама обмежена обхватом рекламних майданчиків, а правильна оптимізація сайту не обмежена, якоюсь окремою пошуковою системою. Друга перевага оптимізації сайту перед контекстною рекламою це її більш тривала дія. Рекламна кампанія закінчується, коли ви перестаєте її оплачувати. А після пошукової оптимізації ваш сайт може знаходиться у видачі до тих пір, поки вас не потіснять конкуренти. І ще один чинник на користь оптимізації, це той факт, що користувачі з більшим бажанням йдуть на сайти видані в результаті пошуку, ніж по оголошеннях контекстної реклами.

Банерне просування сайту


На певному сайті демонструються графічні зображення, які є посиланнями на ваш сайт. Якщо користувач зацікавився рекламою, то він повинен зробити клацання мишкою і опинитися на вашому сайті.

Банер можна порівняти із звичайною зовнішньою рекламою. Тому до банера при його створенні застосовані аналогічні вимоги. Банери на чужі сайти можна розмістити за допомогою банерних мереж або за допомогою прямої домовленості. Умовами розміщення банера може бути обмін банерами або оплата за його розміщення.

Банерне просування сайту не ефективне як спосіб залучення клієнтів, але воно добре сприяє запам'ятовуванню логотипу або торгової марки. Річ у тому, що докучлива реклама вже приїлася користувачам, і вони навчилися ігнорувати банери або використовують спеціальні програми для блокування показів банерів. Тому значного приросту відвідуваності від банерної реклами чекати безглуздо. Але якщо ви стабільно демонструєте свою торгову марку, то користувачі по неволі її запам'ятають.

Не так давно з'явилися текстові банери. Такі банери краще застосовувати як збільшення цитування сайту, що повинно сприяти просуванню сайту в пошукових системах.


Офлайн методи розкрутки сайту


Як ви вже здогадалися це реклама сайту зовні інтернету і інших комп'ютерних мереж. Для розкрутки сайту офлайн ви можете користуватися всіма відомими вам способами: реклама на радіо і телебаченні, зовнішня реклама, реклама на сувенірах і багато іншого.

Чому для розкрутки інтернет сайту необхідно користуватись "старими" методами реклами? Річ у тому, що звичайна реклама доступна всім шарам споживачів, у тому числі і тим хто рідко користується Інтернет. Офлайнова реклама може підштовхнути таких людей відвідати ваш сайт сьогодні, завтра і через пів року після того, як вони одержали цю рекламу.

Буде правильно, якщо в своїй рекламній компанії ви будете комбінувати онлайн та офлайн способи розкрутки сайту.
Категорія: Вебмайстру | Додав: Serega_adm (22-Трав-2008) | Автор: Сергій Сегійович
Переглядів: 792 | Рейтинг: 4.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2018