Вт, 23-Квіт-2024, 10:36
Учимсь учитись
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Категорії розділу
Вебмайстру [10]
Статті вебмайстру
Відомі люди [10]
Співаки, актори, художники
Навчання [3]
Статті, що стосуються навчання, освіти
Творчість [6]
Власні вірші, оповідання ...
Робота [1]
Робота і заробіток в Інтернеті
Гумор [23]
Свіжі анекдоти, смішні історії, все, що підвищує настрій
Різне [71]
Все, що не входить у вищі категорії
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 292
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
 Каталог статтів
Головна » Статті » Різне

Як боротись з сивиною
НЕЗВИЧАЙНИЙ ЗАХИСТ

Спадковість - головна, але не єдина причина раннього посивіння. Другий по значущості чинник - постійні переживання і нервові потрясіння. Стресові ситуації приводять до спазму судин головного мозку і дрібних судин, що живлять кожен волос. В результаті частина волосся випадає, а частина втрачає пігмент і сивіє.

Відмічено, що у людей, що пережили сильний стрес, посивіння відбувається не рівномірно, а так би мовити вогнищами - абсолютно сивою може стати лише одне пасмо. Сивого волосся можуть додати деякі специфічні ліки - препарати для лікування і профілактики малярії і ревматоїдного артриту. Небезпечний і ультрафіолет - сонячні промені не тільки сушать волосся, але і примушують його втрачати пігмент. Багато фахівців вважають, що причиною ранньої сивини можуть бути проблеми з печінкою, захворювання щитовидки, гормональні розлади, хвороби нирок, герпес, остеопороз, атеросклероз, хронічні захворювання серцево-судинної і травної систем. Словом, поява ранньої сивини - сигнал, що пора серйозно зайнятися здоров'ям. Проте існує і протилежна думка: сивина - це не що інше, як захисна реакція організму на надмірні перевантаження. У когось вони приводять до виразки шлунку, у когось - до інфаркту, ну а у когось натомість з'являється всього лише сивина.


ДОДАЙТЕ МІДЬ

Завчасно сивина може з'явитися у тих, хто захоплюється безбілковими дієтами. Особливо часто таке трапляється з жінками і дівчатами 17-25 років. Посивіти достроково ризикують і завзяті любителі кави і солі. Крім того, сивина може з'явитися при дефіциті вітамінів і мікроелементів, особливо міді. Якщо посивіння пов'язане з її недоліком, то процес можна припинити і навіть повернути назад. Потрібно лише наситити своє меню "правильними" продуктами. Мідь у великій кількості міститься в мигдалі, білокачанній капусті, буряці (їх кращеїсти сирими у вигляді яких-небудь салатів), картоплі (краще запікати в шкірці) і лимоні. Що до застосування препаратів міді, то жінки, що використовуютьв якості контрацепції внутрішньоматкову спіраль з мідною вставкою, повинні відноситися до них з обережністю - передозування цього мікроелемента може непередбачуваним чином змінити забарвлення волосся.

Перешкодять сивінню і продукти, багаті цинком: гриби, цибуля, дріжджі, пшеничні, рисові і житні висівки, злаки і боби, какао, насіння (особливо гарбузові). Непоганим джерелом цинку також є абрикоси, банани, виноград, вишні, волоські і лісові горіхи, кукурудза, морква, морепродукти, огірки, помідори, горобина, сир, гарбуз, чорниця, шипшина, щавель, яблука, житній хліб.

Вірним засобом "гастронома" приборкання ранньої сивини вважається проросла пшениця: у ній міститься тірозін - з втратою цієї речовини волосся починає втрачати пігмент. Тірозін міститься також в мигдалі, авокадо, гарбузовому насінні, кунжуті і сирі.

НЕ РВІТЬ З КОРЕНЕМ

Підгодувати вітамінами варто і саме волосся - в коріння сивого волосся рекомендують втирати сік плодів абрикоси, вишні, груші, лісової суниці, ожини, малини, цибулі.

При передчасному посивінні корисний відвар з коріння і листя кропиви: 50 г сухої кропиви залити 0,5 л води і 0,5 л оцту, прокип'ятити протягом півгодини, остудити. Відваром потрібно обполіскувати волосся після миття або втирати його в шкіру голови кожен вечір. Темне волосся також можна регулярно обполіскувати настоєм міцного чаю. Виривати сиве волосся у жодному випадку не можна - в цьому впевнені всі фахівці. Одні бачать небезпеку в тому, що замість вирваного сивого волоска виросте декілька нових - сивиною заразяться сусідні волоски. Інші вважають таку теорію абсурдною, проте все ж таки застерігають: на місці вирваного сивого волоска іноді може вирости і забарвлений волос, але частіше - такий же сивий, тільки жорсткіший, в'юнкий, а значно, помітніший. Крім того, це все-таки травма, і в ранку, що утворилася, може потрапити інфекція. Отже якщо вже дуже хочеться прибрати сивий волос, його краще зістригти ножицями.

МІЖ ІНШИМ

За колір волосся відповідає пігмент меланін, а їх забарвлення залежить від того, який саме різновид меланіну виробляє організм. Якщо це еумеланін - волосся буде чорного або каштанового кольору, феомеланін забезпечить руді і світлі відтінки. При цьому блондини втрачають "рідний" пігмент раніше, ніж брюнети (інша справа, що у темноволосих людей сивина помітніша). У чоловіків спочатку сивіють борода і вуса. У жінок перші білі пасма з'являються, як правило, на скронях.


Джерело: http://sobytiya.com.ua/
Категорія: Різне | Додав: Serega_adm (06-Трав-2008) | Автор: Сергій Сегійович
Переглядів: 774 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024