Пт, 26-Квіт-2024, 19:43
Учимсь учитись
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Категорії розділу
Вебмайстру [10]
Статті вебмайстру
Відомі люди [10]
Співаки, актори, художники
Навчання [3]
Статті, що стосуються навчання, освіти
Творчість [6]
Власні вірші, оповідання ...
Робота [1]
Робота і заробіток в Інтернеті
Гумор [23]
Свіжі анекдоти, смішні історії, все, що підвищує настрій
Різне [71]
Все, що не входить у вищі категорії
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 292
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
 Каталог статтів
Головна » Статті » Різне

10 причин не зловживати жувальною гумкою
Жувальна гумка випускається харчовою промисловістю як засіб для очищення і освіження порожнини рота, а також стимуляції слиновиділення. До складу жувальних гумок входять пружні речовини, зазвичай рослинного походження, ароматичні і смакові добавки. Звичайно, у жувальної гумки є і позитивні і негативні сторони.

Жувальна гумка сприяє очищенню порожнини рота.

В процесі жування відбувається стимуляція кровообігу в яснах, тренується жувальна мускулатура.

У порожнині рота жувальна гумка під дією зубів, слини і температури розм'якшується, з неї виділяються ароматичні і смакові речовини.

При жуванні відбувається активна стимуляція слиновиділення і добре очищається порожнина рота. Таким чином, жувальна гумка дезодорує порожнину рота, стимулює роботу шлунково-кишкового тракту.

Останніми роками широке застосування знайшли жувальні гумки, до складу яких входять цукрозаміщувачі, фториди та інші речовини, що надають протикаріозну дію. Використання таких засобів не тільки безпечно для органів порожнини рота, але і корисно у зв'язку з профілактичною дією вказаних добавок.

Зловживання жувальною гумкою негативно впливає на зуби.

1. Якщо використовувати жувальну гумку на голодний шлунок, то посилене виділення шлункового соку приведе до розвитку гастриту, або того гірше - до виразкової хвороби шлунку і 12-перстної кишки.

2. Тривале жування приводить до посилення тонусу жувальних м'язів. Це небезпечно розвитком бруксизма (нічне або денне скреготіння зубами). Крім того, при постійному жуванні збільшується навантаження на скроневий-нижньощелеповий суглоб і зуби, що порушує кровопостачання цих тканин і сприяє їх зносу.

3. При захворюваннях пародонту, дефектах зубних рядів вживання жувальної гумки не рекомендується. Можуть руйнуватися пломби, мости коронок та інші стоматологічні конструкції.

4. Надмірне використання жуйки може сприяти надмірному розвитку жувальних м'язів, що вельми неестетично.

5. Жування за кермом, на роботі і на уроках відволікає. Кров спрямовується від мозку до жувальних м'язів та інших органів щелепно-лицьової системи. Звідси погіршення уваги і пам'яті, неможливість зосередитися.

Ще один цікавий факт. Деякі психологи відзначають, що у дітей, які постійно жують жуйки, в порівнянні з однолітками значно нижчий рівень інтелекту. Пояснюється це тим, що гумка не дає можливості зосередитися, притупляє увагу, знижує пам'ять і послаблює процес мислення.

6. Не можна жувати жуйку дітям до трьох років.

Особливо потрібно підкреслити небезпеку проковтування жуйки маленькими дітьми. Батьки не повинні давати гумку дітям до тих пір, поки вони не зрозуміють, що ковтати жуйку не можна у жодному випадку.

Дітям можна купувати тільки білу жуйку (без фарбників) і жувати її не більше 3-4 разів на день, причому тільки після їжі і не довше 10 хвилин. Натщесерце жувати гумку дітям дозволяти не варто, оскільки при жуванні виділяється шлунковий сік, а оскільки їжа при цьому не поступає, шлунок починає переварювати сам себе, що може спровокувати розвиток виразки або гастриту.

7. Жуйка в стравоході і товстому кишечнику здатна викликати стійкі запори або кишкову непрохідність. Не можна жувати гумку і дітям (та і дорослим теж) з хворим шлунком.

8. Стоматологи не рекомендують вживати жувальні гумки, до складу яких входить цукор. Це пов'язано з карієсогенними і кислотними властивостями цукру. Від такої жувальної гумки більше шкоди, чим користі.

9. Купувати треба жуйку тільки відомих виробників, оскільки при виробництві жуйки в деяких країнах використовується бутадієнстірольний каучук, що має багато негативних побічних ефектів (таку жуйку можна визначити "дегустацією": зазвичай вона жорсткіша, швидко втрачає смак і починає гірчити). Бувають і недобросовісні виробники, які випускають продукцію, до складу якої можуть входити особливо небезпечні для здоров'я людини речовини.

10. Жувальна гумка без цукру робить позитивний вплив на органи і тканини жувального апарату і шлунково-кишковий тракт, але:

- її потрібно застосовувати тільки строго після прийому пищи, у жодному випадку не натщесерце;

- час жування повинен не перевищувати 10-15 хвилин, триваліше жування порушує роботу шлунково-кишкового тракту;

- жування в суспільних місцях непривабливе і негігієнічне;

- жувальна гумка у водіїв здатна привести до аварії.

І ще, що б не казали виробники і торговці жувальними гумками, жодна навіть сама "лікувальна" жуйка не може замінити зубної щітки.


Джерело: http://ostriv.in.ua/
Категорія: Різне | Додав: Serega_adm (06-Трав-2008) | Автор: Сергій Сегійович
Переглядів: 796 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024