Чт, 28-Бер-2024, 21:46
Учимсь учитись
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 292
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гості: 1
Користувачі: 0
 Каталог файлів
Головна » Файли » Великі роботи » Біологія, екологія

Алкоголь. Куріння. Наркотичні речовини
[ Викачати з сервера (1.15 Mb) ] 09-Трав-2008, 12:43

Алкоголізм - один з видів наркоманії.
Наркотик - це будь-яке хімічне з'єднання, яке впливає на функціонування організму. Зловживання наркотиками - це їх вживання будь-яким неприйнятним з медичної і соціальної точок зору чином або прийнятним, але неправильним. Тут особливо доречно назвати психоактивні наркотики: ті, які впливають на організм, викликаючи поведінкові зміни, на зразок ейфорії і галюцинацій. Використовування і часто виробництво багатьох наркотиків, якими зловживає велике число людей, заборонено в багатьох країнах, але алкоголь і тютюн, два найбільш широко поширених наркотичних речовини, цілком законні і легко доступні.
Проте з тих пір, як була твердо доведена небезпека куріння, ця звичка зараз стає все більш неприємною соціально в США, Великобританії і багатьох країнах Заходу.


Алкоголізм - захворювання, що викликається систематичним вживанням спиртних напоїв, що характеризується патологічним потягом до них, розвитком психічної(непереборний потяг) і фізичної залежності (появою абстинентного синдрому при припиненні вживання). У випадках тривалої течії хвороба супроводиться стійкими психічними і соматичними розладами. Дана проблема стала особливо актуальна для нашої країни в останні 5 - 6 років, коли у зв'язку з політичними і кономічними реформами кількість хворих на цю недугу різко зросла. За даними ВЦиОМа щорічно на кожного росіянина, включаючи жінок і дітей, доводиться по 180 літрів випитої горілки.
Етіологія: У формуванні алкогольної залежності вирішальну роль грають наступні чинники:
1) Соціальні чинники:культурный і матеріальний рівень життя, стреси, інформаційні перевантаження, урбанізація.
2)Биологические: спадкова схильність. За даними Альтшуллера до 30% дітей, чиї батьки зловживали алкоголем, можуть стати
потенційними алкоголіками.
3)Психологические: психоемоційні особливості особи, здібність до соціальної адаптації і протистояння стресам. На мою думку, домінуючим чинником у зв'язку з яким алкоголізм отримав широке розповсюдження в Російській Федерації є низька здібність до соціальної адаптації у росссиян при переході від одного ладу до іншого і різка зміна соціального положення населення.
Патогенез: В патогенезі алкоголізму по Стрельчуку виділяють три стадії: 1 - Компенсована, 2 - Наркоманічеськая, 3 - Термінальна або стадія декомпенсації. Грізними ознаками початку захворювання на 1 стадії служать: головний симптом- непереборна тяга до вживання алкоголю, втрата "відчуття меры"по відношенню до випитого, формування толерантності до алкоголю і легкої форми абстинентного синдрому. Після ухвалення високих доз виникає амнезія, знижується працездатність. На 1 стадії формується лише психічна залежність. Вже в цей час можливі порушення функціонування деяких систем органів: часто спостерігаються алкогольні
кардіоміопатії, описана неврасте- ническая симптоматика - порушення сну, стомлюваність, безпричинні коливання настрою. В другій стадії хворобливий потяг до алкоголю посилюється. Цьому супроводять наростаючі психічні зміни: концентрація всіх інтересів на алкоголі, егоцентризм - крайня форма індивідуалізму і егоїзму, притуплення почуття обов'язку і інших вищих емоцій, безпечність, емоційне огрублення.Характерною особливістю другої стадії є остаточне формування абстинентного синдрому. Крім того, в другій стадії продовжується і досягає максимуму зростання толерантності до алкоголю, що почався в першій стадії. За даними Боброва А. З. из1026 паци- ентов,длительно страждаючих алкоголізмом /друга стадія/ 78% було потрібне для досягнення стану сп'яніння прийняти всередину не менше 500 ml горілку. З соматичних розладів спостерігаються: алкогольна жирова дистрофія і навіть цироз печінки. З боку ЖКТ - гастрити, панкреатит.
В третій стадії на перший план висуваються ознаки психічного зубожіння, соматичного постаріння і падіння толерантності до
алкоголю(Що ми часто бачимо у осіб БОМЖ). Амнезія трапляється навіть при прийомі малих доз алкоголю. При цьому міняються як характер сп'яніння, так і характер потягу до алкоголю, який з предмету смакування перетворюється
на засіб підтримки життєдіяльності.
Загальнотоксична дія:
1) Мембраноразрушающєє дія. Етиловий спирт порушує стан мембран, змінюючи структуру билипидного шару, змінюючи тим самим їх проникність, грубо порушує систему трансмембранного транспорту.
2) Патогенна дія продуктів метаболізму етилового спирту:
Після проходження гематоэнцефалического бар'єру сивушні масла і ацетальдегид усилюють вивільняється, взаємодіють з дофамином і норадреналіном, надаючи психостимулирурующее і галлюциногенное дія.
3) Зміна метаболізму:
Змінюється жировий обмін - активується липогенез, синтез холестерину. Підсумок атеросклероз, жирова дистрофія печінки.
Інгибіруєтся цикл Кребса, знижується глюконеогенез, що сприяє гіпоглікемії.
Блокується синтез білка, внаслідок чого розвивається гипопротеинемия.
Ефекти дії на ЦНС:
Виділяють дві фази дії алкоголю на ЦНС:
1) Фаза збудження, характеризується ейфорією, відчуттям бадьорості і приливу сил, расторможенностью, зниженням самокритичності.
Під час цієї фази порушується метаболізм нейронів Кори Головного Мозку(КГМ), знижується кількість серотоніна посилюється виділення адреналіну, норадреналіну, дофамина, які в цю стадію активно метаболизируются; активується ендогенна опиоидергическая система: відбувається виділення энкефалинов, эндорфинов, дякуючи змінюється світовідчування людини.
2) Фаза пригноблення, ейфорія зміняється дисфорией, причиною тому зниження метаболізму норадреналіну і дофамина, підвищена
концентрація яких викликає пригноблення ЦНС і депресію.
Механізми розвитку алкогольної залежності:
Механізми розвитку алкогольної залежності до теперішнього часу повністю не розшифровані. Раніше передбачалося, що формування залежності пов'язано із зміною співвідношень хімічних речовин в мозку. В зниженні рівня серотоніна і морфиноподобных речовин бачилася основна причина виникнення абстинентного синдрому, який є пусковим стимулом для "самостимуляції" спиртним.
Проте, в зіставленні з клінічним досвідом дана теорія не повністю підтвердилася: Здавалося б з упровадженням в практику фармакологічних препаратів, нормалізуючих вміст в тканинах мозку серотоніна, дофамина, эндорфинов энкефалинов і рецепторів до них проблема лікування алкоголізму повинна була б бути вирішений, але як і раніше частота рецидивів захворювання залишається високою. Як з'ясувалося недавно, окрім зміни хімізму мозку відбуваються перебудови його електричної активності і морфології в утвореннях, що відносяться до лимбической системи. І саме
сукупність хімічних морфологічних і электорофизических перебудов приводить до встановлення стійкої алкогольної залежності.

Аналізуючи в цілому сучасні зарубіжні дослідження по проблемі алкоголізації молоді, можна відзначити ряд характерних особливостей.
Багато отримані в цих роботах даних, з одного боку, дозволяють виявити динаміку алкоголізації, оцінити ефективність заходів, що проводилися, щодо боротьби з вживанням алкоголю дітьми і підлітками. Вивчення причин алкоголізації зарубіжні дослідники зосередили в основному на аналізі впливу мікросоціального середовища - батьків (матері і батька), друзів, товаришів - і вивченні впливу традицій, звичаїв. З другого боку, психіатри і психологи зарубіжних країн часто намагаються пояснити розвиток алкоголізму у молодому віці переважно внутрішніми причинами (спадковість, особливості преморбидной особи). В захист своїх поглядів ними висуваються численні теорії походження алкоголізму: генетотрофическая, алергічна, эндокринопатическая, психоаналітична і інші, які причину алкоголізму відносять до різних біологічних зсувів в організмі або до підсвідомих прагнень людини ("потреба саморуйнування", оральна фіксація, латентний гомосексуалізм). Соціальний підхід до алкоголізму як суспільній ваді по суті підміняється новітніми варіантами фрейдизму, соціальної екології і т.п. Спроби деяких західних учених дати об'єктивний аналіз алкоголізму як соціального явища не йдуть далі за реформаторські пропозиції. Частіше за все вони не розкривають соціальної обумовленості алкоголізму, його залежність від суспільних відносин.


Зловживання наркотиками, відомий з якнайдавніших часів, зараз розповсюдилося в розмірах, що турбують всю світову громадськість. Навіть при звуженні з погляду наркологів, меж наркоманії до юридичних прийнятних в багатьох країнах наркоманії визнані соціальною бідою. Наркотичні мафії управляють державами ( Латинська Америка), мають свої армії (Південно-східна Азія). Доходи ідпільних корпорацій по торгівлі наркотиками перевищують відомі доходи від торгівлі нафтою і наближаються до світових доходів від торгівлі зброєю. Особливо згубно зловживання в молодіжному середовищі - вражається і теперішній час, і майбутнє обoества. Повна, з погляду наркологів, картина розповсюдження зловживання, що включає форми токсикоманій, ще більш трагічна. Речовини і препарати, не включені в список наркотиків, як правило, ще більш злоякісні, приводять до ще більшого збитку для індивідуума. В міжнародному антинаркотическом центрі в Нью-Йорку існує документ, вказуючий на число наркоманів на земній кулі - 1 000 000 000 чоловік. Наркоманія, як подчерковают експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я, є великою загрозою для охорони здоров'я у світовому масштабі. Кожна держава вживає заходам по предупреждению зловживання серед населення, виключенням не є і Росія.


Куріння - одна з щонайшкідливіших звичок.
Дослідженнями доведено, в чому шкода куріння.В димі тютюну міститься більше 30 отруйних речовин:Никотин,Углекислый газ
Окисел вуглецю, Синильний кислота,Амиак,Смолистые речовини, Органічні кислоти і інші. 1-2 пачки сигарет містять смертельну дозу нікотину. Курця рятує, що ця доза вводиться в організм не відразу, а дробово.Статистичні дані говорять:по порівнянню з некурящими длительнокурящие в 13 разів частіше захворюють Стенокардією, в 12 разів - Інфарктом міокарду, в 10 разів - Язвою шлунку. Курці складають 96 - 100% всіх хворих на Рака легенів. Кожний сьомий довгий час той, що палить хворіє Облітерірующим эндартериитом - тяжкою недугою кровоносних судин. Тютюнові вироби готуються з висушеного листя тютюну, яке містить білки, вуглеводи, мінеральні солі, клетчатку,ферменты,жирные кислоти і інші.Серед них важливо відзначити дві групи речовин, небезпечні для людини, - нікотин і изопреноиды.
По кількісному вмісту в листі тютюну і по силі дії на різні органи і системи людини нікотин займає перше місце.Він проникає в організм разом з тютюновим димом, у складі якого є, окрім нікотину, речовини дратівливої дії, у тому числі канцерогенні (Бензпирен і Дібензпірен,то є сприяючі виникненню злоякісних пухлин, багато вуглекислого газу - 9.5%(в атмосферному повітрі - 0.046%) і окисли вуглецю - 5%(в атмосферному повітрі її ні).
Нікотин відноситься до нервових отрут. В експериментах на тваринах і спостереженнях над людьми встановлений, що нікотин в малих дозах порушує нервові клітки, сприяє почастішанню дихання і серцебиття, порушення ритму серцевих скорочень, нудоті і блювоті. У великих дозах гальмує, а потім паралізує діяльність кліток ЦНС у тому числі вегитативной. Розлад нервової системи виявляється пониженням працездатності, тремтінням рук, ослабленням пам'яті.Нікотин впливає і на залози внутрішньої секреції, зокрема на надниркові, які при цьому виділяють в кров гармон - Адреналін, зухвалий спазм судин, підвищення артеріального тиску і почастішання серцевих скорочень. Згубно ливаючи на статеві залози, нікотин сприяє розвитку у чоловіків статевої слабкості - ІМПОТЕНЦІЇ! Тому її личение начиют з того, що хворому пропонують припинити куріння.
Особливо шкідливо куріння для дітей і підлітків. Нервова і кровоносна системи, що ще не окріпнули, хворобливо реагують на тютюн.
Окрім нікотину, негативну дію надають і інші складові частини тютюнового диму. Під час вступу до організму окислу вуглецю розвивається кисневе голодування, за рахунок того, що чадний газ легше з'єднується з гемоглобіном чим кисень і доставляється з кров'ю до всіх тканин і органів людини.
В експерименті встановлено що у 70% мишей, які вдихали тютюновий дим, розвинулися злоякісні пухлини легенів. Рак у тих, що палять людей виникає в 20 разів частіше, ніж у некурящих. Чим довше людина палить тим більше у нього шансів померти від цього важкого захворювання. Статистичні дослідження показали, що у тих, що палять людей часто зустрічаються ракові опухали і інших органів - пищевода,желудка,гартани,почек. У тих, що палять не рідко виникає рак нижньої губи в наслідку канцерогенної дії екстракту, що скоплюється в мундштуку трубки.
Дуже часто куріння веде до розвитку хронічного бронхіту, що супроводиться постійним кашлем і неприємним запахом з рота. В результаті хронічного запалення бронхи розширяються утворюються бронхоектази з важкими наслідками - пневмосклерозом, емфіземою легенів, з так званим легеневим серцем, ведучому
до недостатності кровообігу. Це і визначає зовнішній вигляд завзятого курця: хрипкий голос, одутла особа задишка.
Велика роль куріння і у виникненні туберкульозу. Так, 95 з 100 чоловік, страждаючих їм, до моменту початку захворювання палили.
Часто ті, що палять випробовують болі в серці. Це пов'язано із спазмом коронарних судин, що живлять м'яз серця з розвитком стенокардії (коронарна недостатність серця). Інфаркт міокарду у тих, що палять зустрічається в 3 рази частіше, ніж у некурящих.
Куріння може бути і головною причиною стійкого спазму судин нижніх кінцівок, сприяючого розвитку облитерирующего эндартериита, вражаючого переважно чоловіків. Це захворювання веде до порушення живлення, гангрені і у результаті до ампутації середньої нижньої кінцівки.
Від речовин, що містяться в тютюновому диму, страждає так само травний тракт, в першу чергу зуби і слизиста оболонка рота.
Нікотин збільшує виділення шлункового соку, що викликає ниючі болі під грудьми, нудоту і блювоту.
Категорія: Біологія, екологія | Додав: Serega_adm
Переглядів: 1761 | Завантажень: 318 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024